226 Görüntülenme
Black Adam izle

Black Adam izle

"Black Adam," DC Comics'in ünlü süper kahramanlarından biri olan Black Adam'in hikayesini konu alan bir Amerikan süper kahraman filmidir. Black Adam karakteri, ilk olarak 1945 yılında Fawcett Comics tarafından yaratılmış ve daha sonra DC Comics tarafından satın alınmıştır.

Filmde, Black Adam'i Dwayne "The Rock" Johnson canlandırmaktadır. Black Adam, antik Kahraman Şazam'ın (Shazam) büyüsü sayesinde güçlü bir süper kahramana dönüşen Theth-Adam adlı Mısırlı bir köle olan Teth-Adam'in hikayesini anlatır. Teth-Adam, sahip olduğu güçleri kötüye kullanınca, Shazam tarafından lanetlenerek Mısır'dan sürgün edilir. Bin yıllık bir uykudan sonra günümüze uyanan Black Adam, intikam arayışına girerken, aynı zamanda kendi adalet anlayışıyla dünyayı değiştirmeye çalışır.

"Black Adam," 2022 yılında vizyona girmiştir. Film, DC Extended Universe (DCEU) serisinin bir parçasıdır ve karakterin köken hikayesini anlatarak genişletilmiş bir DC evrenine katkı sağlar. Black Adam karakteri, özellikle DC hayranları tarafından heyecanla beklenen bir film olmuş ve Dwayne Johnson'un Black Adam'i canlandıracağının açıklanmasıyla büyük ilgi görmüştür.