Devam Ediyor
House of the Dragon izle

House of the Dragon izle

"House of the Dragon," George R.R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" serisinden uyarlanan ve "Game of Thrones"un bir yan dizisi olan bir televizyon dizisidir. Dizi, Targaryen Hanedanı'nın hikayesini anlatarak Westeros'un tarihine odaklanıyor.

Hikaye, Targaryen Hanedanı'nın Westeros'da hüküm sürmeye başlamasından yaklaşık 200 yıl öncesine dayanır. Dizide, Targaryen ailesinin yükselişi, entrikaları, ejderhaları ve iç savaşları izleyiciye aktarılır. Hikaye, Aegon I Targaryen'in "Tahtlar Savaşı" olarak da bilinen Westeros'u fethetme çabalarından başlayarak, Targaryen Hanedanı'nın hüküm süresi boyunca yaşanan önemli olayları anlatır.

"House of the Dragon," HBO'nun orijinal dizilerinden biri olarak büyük bir beklenti ve ilgi ile karşılandı. Dizi, fantastik öğeler, siyasi entrikalar, muhteşem kostümler ve epik savaş sahneleriyle "Game of Thrones" hayranlarının ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Dizinin yapımcıları arasında George R.R. Martin, Ryan Condal ve Miguel Sapochnik gibi önemli isimler bulunuyor. "House of the Dragon," 2022 yılında yayınlanmaya başlamıştır ve yeni sezonlarıyla "Game of Thrones" evrenine yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir.

Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın