300 Görüntülenme
Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

    "Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu" (İngilizce: "Fast Five"), 2011 yılında çekilmiş olan aksiyon filmidir. "Hızlı ve Öfkeli" serisinin beşinci filmidir ve yönetmenliğini Justin Lin üstlenmiştir.

    Filmin başrolünde Vin Diesel, Paul Walker ve Dwayne "The Rock" Johnson gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Serinin beşinci filmiyle birlikte, ilk filmdeki karakterler bir araya gelir ve yeni karakterler de eklenir.

    Filmde, Dom Toretto (Vin Diesel) ve Brian O'Conner (Paul Walker), özgürlüklerine kavuşmak için kaçmaktadırlar. Bu sırada Rio de Janeiro'ya kaçarlar ve kendilerini zorlu bir soygun planının içinde bulurlar. Bu soygun, kentin en güçlü adamı Reyes'in (Joaquim de Almeida) 100 milyon dolarlık hazineyi koruduğu yerde gerçekleştirilecektir.

    Dom, Brian ve ekibi, dünyanın en iyi sürücülerinden oluşan bir ekip toplar ve zorlu soygunu başarıyla gerçekleştirmeye çalışırlar. Ancak, Federal Ajan Luke Hobbs (Dwayne Johnson) da onları yakalamak için peşlerindedir.

    "Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu," yüksek hızlı otomobil sahneleri, aksiyon dolu kovalamacalar ve heyecan verici soygun planlarıyla dolu bir film olarak tanınır. Serinin hayranları ve aksiyon severler için keyifli bir seyir deneyimi sunmaktadır.